יינות היקב
קברנה סוביניון
שירז
מארזי שי
     

פינו-נואר

"הזן המלכותי", כך נקרא פינו-נואר בפי חובבי יין רבים בעולם. בדומה ליינות איכותיים אחרים, גם מקורו של היין מסוג פינו-נואר הוא בצרפת, בחבל הארץ המפורסם - בורגונדי. אחד החסרונות של הזן הינו הרכב גנטי לא יציב, מה שמשפיע רבות על איכות היין ביקבים שונים בעולם.

זן זה נחשב קשה מאד לגידול בגלל רגישותו לתנאי מזג אוויר, לתנאי וסוג האדמה בה הוא גדל. עודף שמש עלול לגרום לייצור מוגבר של סוכר, עקב קליפתו הדקה של זן הפינו-נואר, דבר המשפיע לרעה על היין ועלול להשפיע יל הארומה הייחודית של הזן.

יין הפינו-נואר בעל צבע סגלגל-כחול ובעל קשת רחבה של טעמים המשתנים בהתאם לבשלותו. היין הצעיר מתבטא בטעם מתוק ופירותי לעומת יין בוגר יותר אשר מקבל טעמים מעושנים יותר.

יין פינו-נואר של יקב לבני גדל בגובה 900 מ' בתפר שבין ההר הגבוה למדבר, בקרקע סלעית-גירית. בגלל הרגישות של ענבי הפינו-נואר שהזכרנו לחום ולשמש פיתחנו שיטת גידול מיוחדת השומרת על קרירות הקרקע והענבים. היין שלנו מתאפיין כיין ארומתי, בעל צבע ארגמן עז, טנינים חזקים ובעל פונציאל יישון ארוך. את יין הפינו-נואר מומלץ להניח ליין להיפתח בדקנטר לפחות 30 דק'.

יין הפינו-נואר שלנו "פינו נואר 2009" קיבל מדליית כסף בטרווינו 2010.

 

יקב לבני מייצר יין פינו נואר משנת 2009 

מוצאו של זן הפינו נואר הוא בחבל בורגונדי בצרפת אך היום מגדלים אותו באזורים שונים ברחבי העולם. הפינו נואר נחשב לקשה לגידול מאחר וזהו זן רגיש, הזקוק לתנאים מאוד ספציפיים בכדי לשגשג ולספק את התוצאות הרצויות.

בציר מוצלח של פינו נואר הוא חגיגה לחיך וכל הטועם ממנו יתרשם עמוקות אך מעבר לטעם, פינו נואר הוא מן המומלצים שביינות האדומים שכן, זן זה מצטיין בריכוז גבוה במיוחד של נוגדי חמצון ובכלל זה נוגד החמצון רזברטרול (Resveratrol).

נוגד החמצון רזברטרול מהווה נושא למחקרים רבים בשנים האחרונות ומהממצאים עולה כי תרכובת זו היא בעלת השפעה פעילה על מגוון מערכות גופניות. הרזברטרול נלחם בגורמים הפוגעים בתפקודם התקין של תהליכים שונים בגוף ובכך מסייע בהגנה ממחלות לב, מחלות כרוניות, סוכרת ואף סרטן. בנוסף, רזברטרול נלחם בתופעות ההזדקנות ובסך הכל מהווה נוגד חמצון עוצמתי ויעיל שכדאי לצרוך באופן קבוע.

בבדיקת מעבדה באוניברסיטת אריאל, שהתבצעה על פינו נואר וקברנה סוביניון של יקב לבני נמצא כי ביין פינו נואר  יש פי ארבעה רזברטרול מאשר ביין קברנה סוביניון. מחקרים דומים בארה"ב מלמדים כי ביין פינו נואר יש ריכוז גבוה של נוגדני חימצון במיוחד ברזברטרול.

קרא עוד

   

פינו-נואר 2010 כרם יחידני שדה כלב - נשארו 30 בקבוקים

  |  

פינו-נואר

הענבים נבצרו ידנית מכרם יחידני "שדה לכב". בגובה כ 900 מ'. הענבים גדלים השיטה מיוחדת. בציר ידני. יין עשיר בטעמים, ארומתי בניחוח דובדבנים ופירות יער. צבע ארגמו עמוק. היין התיישן 18 חודש בחביות עץ אלון צרפתיות ואמריקאיות. סינון בשיקוע טבעי בלבד. 

הזמן עכשיו