היקב
הכרמים
הדובדבנים
טיפים מקצועיים
     

נוגד החמצון רזברטרול בפינו נואר

יין פינו נואר ונוגד החמצון רזברטרול – חצי הכוס המלאה ועוד איך!

צריכת אלכוהול נחשבת בדרך כלל לבעייתית מנקודת מבט בריאותית אבל שתיית יין היא אינה חלק מתפיסה זו.

מזה כמה עשרות שנים מנסים חוקרים להבין מה יש בו ביין, ובעיקר ביין האדום, שעושה אותו למשקה הייחודי שהוא – עשיר בטעמים וניחוחות ובריא לגוף ובעיקר ללב.

התכונות הבריאות של היין באות משני מקורות. הראשון, באופן מפתיע. הוא האלכוהול. אלכוהול נתפס, בדרך כלל, כמזיק לבריאות אך המחקר המדעי מראה שצריכה מתונה של אלכוהול מעודדת את פעילות הכולסטרול ה"טוב" אשר עוזר להגן על הגוף מפני מחלות לב וכלי דם.

המקור השני לתכונותיו הבריאות של היין הוא נוגדי החמצון המצויים בו. נוגדי חמצון מהווים מערכת הגנה המצויה בצמחים ושתפקידה הוא להגן על הצמח מפני תהליכים טבעיים הפוגעים בתאים בריאים ובכך, בשלמות הצמח. אך מה למערכת ההגנה של הצמח ולנו? כאשר אנו צורכים מזון או משקאות העשויים מצמחים אשר להם מערכות מפותחות של נוגדי חמצון, גופינו סופג את מערכות ההגנה האלו ונהנה מהשפעותיהן החיוביות.  נוגדי חמצון הפועלים בגוף מסייעים במניעת מחלות שונות, מגנים על מערכת כלי הדם ומאטים את תופעות ההזדקנות.

אדום או לבן?

אז הבנו ששתיית יין היא בעלת יתרונות רבים ועכשיו כל שנותר הוא להתחיל לשתות, נכון?

ובכן, כן ולא. קודם כל חשוב לזכור כי יש לשתות במידה ובמתינות אבל מעבר לכך, בואו נחשוב לרגע על בחירת היין לשתייה. יש כך כך הרבה אפשרויות! איך נדע כיצד לבחור?

לשמחתנו, הזווית הבריאותית עושה עבורנו את רוב העבודה ומקלה את הבחירה.

ראשית, חשוב לדעת שיין אדום עדיף על יין לבן בכל אשר קשור ביתרונות בריאותיים. נוגדי החמצון נמצאים בקליפות הענבים ובגרעיניהם ואלו מופרדים מן הענב בתהליך ההפקה של היין הלבן. כתוצאה מכך, יין אדום מכיל ריכוז גבוה יותר של נוגדי חמצון מאשר היין הלבן.

אז נשארנו עם היין האדום – קלי קלות.

האמנם?

בהחלט!

... אם יודעים במה לבחור.

ישנם סוגים רבים של יין אדום, חלקם מפורסמים יותר וחלקם מפורסמים פחות, אך אין כל ספק שאחד הזנים המנצחים של היין האדום הוא הפינו נואר (Pinot noir).

מוצאו של זן הפינו נואר הוא בחבל בורגונדי בצרפת אך היום מגדלים אותו באזורים שונים ברחבי העולם. הפינו נואר נחשב לקשה לגידול מאחר וזהו זן רגיש, הזקוק לתנאים מאוד ספציפיים בכדי לשגשג ולספק את התוצאות הרצויות.

בציר מוצלח של פינו נואר הוא חגיגה לחיך וכל הטועם ממנו יתרשם עמוקות אך מעבר לטעם, פינו נואר הוא מן המומלצים שביינות האדומים שכן, זן זה מצטיין בריכוז גבוה במיוחד של נוגדי חמצון ובכלל זה נוגד החמצון רזברטרול (Resveratrol).

נוגד החמצון רזברטרול מהווה נושא למחקרים רבים בשנים האחרונות ומהממצאים עולה כי תרכובת זו היא בעלת השפעה פעילה על מגוון מערכות גופניות. הרזברטרול נלחם בגורמים הפוגעים בתפקודם התקין של תהליכים שונים בגוף ובכך מסייע בהגנה ממחלות לב, מחלות כרוניות, סוכרת ואף סרטן. בנוסף, רזברטרול נלחם בתופעות ההזדקנות ובסך הכל מהווה נוגד חמצון עוצמתי0 ויעיל שכדאי לצרוך באופן קבוע.

אך מדוע דווקא פינו נואר מכל הזנים? כפי שהזכרנו, פינו נואר אינו פשוט לגידול מכיוון והוא זקוק לתנאי סביבה ואקלים מיוחדים. הפינו נואר זקוק לסביבת אקלים קרירה ולחה אך סביבה זו יכולה גם להיות מסוכנת עבורו, שכן, הלחות מהווה בית גידול נוח לפטריות מהן צריכים הענבים להתגונן. בתגובה לכך מפתח הפינו נואר מערכת הגנה עוצמתית בדמותם של נוגדי החמצון אשר נלחמים בתנאים האקלימיים והסביבתיים המזיקים. הרזברטרול הוא הנשק הסודי של הפינו נואר וכשם שהוא נלחם בגורמים המזיקים לענב כך הוא נלחם בגורמים המזיקים לגוף. ואומנם, נוגדיחמצוןנמצאים גם בזנים אחרים של יין אדום אך החוקרים בדקו ומצאו שלפינו נואר הריכוז הגבוה ביותר של רזברטרול מבין הזנים השונים.

 

בבדיקת מעבדה באוניברסיטת אריאל, שהתבצעה על פינו נואר וקברנה סוביניון של יקב לבני נמצא כי ביין בפינו נואר  יש פי ארבעה רזברטרול מאשר ביין קברנה סוביניון. מחקרים דומים בארה"ב מלמדים כי ביין פינו נואר יש ריכוז גבוה של נוגדני חימצון במיוחד ברזברטרול.

אם כך, הפינו נואר מציע לנו מגוון של יתרונות – טעם משובח ומנה הגונה של בריאות בכל לגימה כך שעכשיו אפשר להמליץ בפה מלא: פינו נואר ונאמר לחיים! ולחיים ארוכים ובריאים